| 产品详情 |
| Edit |   |
| Product Name | Human Beta-defensin 4A ELISA Kit |
| Description | |This kit was based on sandwich enzyme-linked immune-sorbent assay technology. Anti-Human DEFbeta2 antibody was pre-coated onto 96-well plates. And the biotin conjugated anti-Human DEFbeta2 antibody was used as detection antibodies. The standards, test samples and biotin conjugated detection antibody were added to the wells subsequently, and wash with wash buffer. HRP-Streptavidin was added and unbound conjugates were washed away with wash buffer. TMB substrates were used to visualize HRP enzyma |
| Size | 48-strip-wells, 96-strip-wells, 5x96-strip-wells, 10x96-strip-wells, 15x96-strip-wells |
| Concentration | n/a |
| Applications | n/a |
| Other Names | [beta-defensin 4A; Beta-defensin 4A; beta-defensin 4A; defensin beta 4A; Beta-defensin 2; BD-2; hBD-2; Defensin, beta 2; Skin-antimicrobial peptide 1; SAP1] |
| Gene, Accession, CAS # | DEFB4A, Gene ID: 1673, NCBI: NP_004933.1 |
| Catalog # | MBS765213 |
| Price | |
| Order / More Info | Human Beta-defensin 4A ELISA Kit from MYBIOSOURCE INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|