| 产品详情 |
| Edit |   |
| Product Name | Mouse Microtubule Associated Protein 1A (MAP1A) ELISA Kit |
| Description | The kit is a sandwich enzyme immunoassay for in vitro quantitative measurement of MAP1A in mouse serum, plasma, tissue homogenates, cell lysates, cell culture supernates and other biological fluids.The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to MAP1A. Standards or samples are then added to the appropriate microtiter plate wells with a biotin-conjugated antibody preparation specific to MAP1A. Next, Avidin conjugated to Horseradish Peroxidase (HRP) is ad |
| Size | 48-strip-wells, 96-strip-wells, 5x96-strip-wells, 10x96-strip-wells, |
| Concentration | n/a |
| Applications | n/a |
| Other Names | [microtubule-associated protein 1A isoform 2; Microtubule-associated protein 1A; microtubule-associated protein 1A; microtubule-associated protein 1 A] |
| Gene, Accession, CAS # | MAP1A, Gene ID: 17754, NCBI: NP_001166977.1, UniProt: Q9QYR6 |
| Catalog # | MBS450368 |
| Price | |
| Order / More Info | Mouse Microtubule Associated Protein 1A (MAP1A) ELISA Kit from MYBIOSOURCE INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|