| 产品详情 |
| Edit |   |
| Product Name | Human CellExp TNFR1 / CD120a / TNFRSF1A, Human Recombinant |
| Description | This protein is fused with 6xHis tag at the C-terminus, has a calculated MW of 22 kDa. The predicted N-terminus is Ile 22. DTT-reduced Protein migrates as 30-35 kDa due to different glycosylation. Purity ≥92%. Background: Tumor necrosis factor receptor 1 (TNF-R1) also known as Tumor necrosis factor receptor superfamily member 1A (TNFRSF1A), TNFAR, CD antigen CD120a, belongs to the tumor necrosis factor receptor superfamily. TNF-R1 contains one death domain and four TNFR-Cys repeats. TNF-R1 is |
| Size | 0.01 mg, 0.05 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | SDS-PAGE |
| Other Names | [TNFR1; CD120a; TNFRSF1A; FPF; TBP1; TNF-R; TNF-R-I; TNF-R55; TNFAR; TNFR55; TNFR60; p55; p60.] |
| Gene, Accession, CAS # | TNFRSF1A, Gene ID: 7132, Accession: NP_001056.1 |
| Catalog # | MBS844142 |
| Price | |
| Order / More Info | Human CellExp TNFR1 / CD120a / TNFRSF1A, Human Recombinant from MYBIOSOURCE INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|