| 产品详情 |
| Edit |   |
| Product Name | Human CellExp TNFRSF10A/TRAIL R1; Human Recombinant |
| Description | MW: 24 kDa. Purity >95%. Tumor necrosis factor receptor superfamily member 10A (TNFRSF10A) is also known as TNF-related apoptosis-inducing ligand receptor 1 (TRAIL-R1); Death receptor 4 (DR4); CD261 and APO2; which belongs to TNF superfamily. TRAILR1/TNFRSF10A contains 1 death domain and 3 TNFR-Cys repeats. TNFRSF10A/DR4 is widely expressed and high levels are found in spleen; peripheral blood leukocytes; small intestine and thymus; but also in K-562 erythroleukemia cells; MCF-7 breast carcinoma |
| Size | 0.01 mg, 0.05 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | SDS-PAGE |
| Other Names | [TNFRSF10A; TRAIL-R1; CD261; APO2; DR4] |
| Gene, Accession, CAS # | TNFRSF10A, Gene ID: 8797, Accession: NP_003835.3 |
| Catalog # | MBS847069 |
| Price | |
| Order / More Info | Human CellExp TNFRSF10A/TRAIL R1; Human Recombinant from MYBIOSOURCE INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|