| 产品详情 |
| Edit |   |
| Product Name | Horse Beta-defensin 103 (DEFB103A) ELISA Kit |
| Description | This assay employs a two-site sandwich ELISA to quantitate DEFB103A in samples. An antibody specific for DEFB103A has been pre-coated onto a microplate. Standards and samples are pipetted into the wells and anyDEFB103A present is bound by the immobilized antibody. After removing any unbound substances, a biotin-conjugated antibody specific for DEFB103A is added to the wells. After washing, Streptavidin conjugated Horseradish Peroxidase (HRP) is added to the wells. Following a wash to remove any |
| Size | 48-strip-wells, 96-strip-wells, 5x96-strip-wells, 10x96-strip-wells, |
| Concentration | n/a |
| Applications | n/a |
| Other Names | [beta-defensin 103A; Beta-defensin 103A; beta-defensin 103A; Defensin, beta 103; Defensin, beta 103A] |
| Gene, Accession, CAS # | DEFB103A, Gene ID: 100629456, NCBI: XP_003364293.1, UniProt: Q0W9P9 |
| Catalog # | MBS280218 |
| Price | |
| Order / More Info | Horse Beta-defensin 103 (DEFB103A) ELISA Kit from MYBIOSOURCE INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|