| 产品详情 |
| Edit |   |
| Product Name | Human Syntaxin-1A, STX1A ELISA Kit |
| Description | This assay employs the quantitative sandwich enzyme immunoassay technique. Antibody specific for STX1A has been pre-coated onto a microplate. Standards and samples are pipetted into the wells and any STX1A present is bound by the immobilized antibody. After removing any unbound substances, a biotin-conjugated antibody specific for STX1A is added to the wells. After washing, avidin conjugated Horseradish Peroxidase (HRP) is added to the wells. Following a wash to remove any unbound avidin-enzyme |
| Size | 24-strip-wells (limit 1), 48-strip-wells, 96-strip-wells, 5x96-strip-wells, 10x96-strip-wells |
| Concentration | n/a |
| Applications | n/a |
| Other Names | [syntaxin-1A isoform 2; Syntaxin-1A; syntaxin-1A; neuron-specific antigen HPC-1; syntaxin 1A (brain); Neuron-specific antigen HPC-1] |
| Gene, Accession, CAS # | STX1A, Gene ID: 6804, NCBI: NP_001159375.1, UniProt: Q16623 |
| Catalog # | MBS912583 |
| Price | |
| Order / More Info | Human Syntaxin-1A, STX1A ELISA Kit from MYBIOSOURCE INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|