| 产品详情 |
| Edit |   |
| Product Name | CGS 27023A |
| Description | MW: 429.916. |
| Size | 2 mg, 5 mg, 10 mg, 1ml/10mM (In DMSO), 25 mg |
| Concentration | n/a |
| Applications | n/a |
| Other Names | n/a |
| Gene, Accession, CAS # | CAS: 161314-82-5 |
| Catalog # | MBS579602 |
| Price | |
| Order / More Info | CGS 27023A from MYBIOSOURCE INC. |
| Product Specific References | 1. MacPherson LJ, et al. Discovery of CGS 27023A, a non-peptidic, potent, and orally active stromelysin inhibitor that blocks cartilage degradation in rabbits. J Med Chem. 1997 Aug 1; 40 (16):2525-32. |
| 产品资料 |
|
|