| 产品详情 |
| Edit |   |
| Product Name | Human UBE2A (Ubiquitin Conjugating Enzyme E2A) CLIA Kit |
| Description | This CLIA kit applies to the in vitro quantitative determination of UBE2A concentrations in serum, plasma and other biological fluids.This kit uses Sandwich-CLIA as the method. The micro CLIA plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to UBE2A. Standards or samples are added to the appropriate micro CLIA plate wells and combined with the specific antibody. Then a biotinylated detection antibody specific for UBE2A and Avidin-Horseradish Peroxidase (HRP) conjugate is |
| Size | 48-strip-wells, 96-strip-wells, 5x96-strip-wells, 10x96-strip-wells, |
| Concentration | n/a |
| Applications | n/a |
| Other Names | [ubiquitin-conjugating enzyme E2A; ubiquitin-conjugating enzyme E2A; ubiquitin-conjugating enzyme E2A] |
| Gene, Accession, CAS # | UBE2A, Gene ID: 398788, NCBI: NP_001083182.1 |
| Catalog # | MBS2533223 |
| Price | |
| Order / More Info | Human UBE2A (Ubiquitin Conjugating Enzyme E2A) CLIA Kit from MYBIOSOURCE INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|