| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | KDM5A / JARID1A |
| Clone | 1H2 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG2a,k |
| Format | Protein A purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | ELISA, WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | KDM5A / JARID1A Antibody (clone 1H2) LS-C198065. Specificity: Human KDM5A / JARID1A |
| Immunogen | JARID1A (NP_005047, aa191-290 partial recombinant protein with GST tag. MW of the GST tag alone is 26 KDa. |
| Other Names | KDM5A, Histone demethylase JARID1A, JARID1A, RBBP-2, RBBP2, Lysine-specific demethylase 5A |
| Gene, Accession # | KDM5A, Gene ID: 5927 |
| Catalog # | LS-C198065 |
| Price | |
| Order / More Info | KDM5A / JARID1A Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|