| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | KDM5A / JARID1A, aa1609-1641 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | alkaline phosphatase (AP) conjugate |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | ELISA, IHC, WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | KDM5A / JARID1A Antibody (aa1609-1641, AP) LS-C260635. This JARID1A antibody is generated from rabbits immunized with a KLH conjugated synthetic peptide between 1609-1641 amino acids from the C-terminal region of human JARID1A. |
| Immunogen | n/a |
| Other Names | KDM5A, Histone demethylase JARID1A, JARID1A, RBBP-2, RBBP2, Lysine-specific demethylase 5A |
| Gene, Accession # | KDM5A, Gene ID: 5927 |
| Catalog # | LS-C260635 |
| Price | |
| Order / More Info | KDM5A / JARID1A, aa1609-1641 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|