| 产品详情 |
| Edit |   |
| Product Name | Bovine Alpha-1A adrenergic receptor ELISA Kit |
| Description | The microtiter plate provided in this kit has been pre-coated with an antibody specific to Alpha-1A adrenergic receptor. Standards or samples are then added to the appropriate microtiter plate wells with a biotin-conjugated polyclonal antibody preparation specific for Alpha-1A adrenergic receptor and Avidin conjugated to Horseradish Peroxidase (HRP) is added to each microplate well and incubated. Then a TMB substrate solution is added to each well. Only those wells that contain Alpha-1A adrenerg |
| Size | 48-strip-wells, 96-strip-wells, 5x96-strip-wells, 10x96-strip-wells, |
| Concentration | n/a |
| Applications | n/a |
| Other Names | [alpha-1A adrenergic receptor; Alpha-1A adrenergic receptor; alpha-1A adrenergic receptor; Alpha-1A adrenoreceptor; Alpha-1A adrenoceptor; Alpha-1C adrenergic receptor] |
| Gene, Accession, CAS # | ADRA1A, Gene ID: 282134, NCBI: NP_776923.1, UniProt: P18130 |
| Catalog # | MBS288461 |
| Price | |
| Order / More Info | Bovine Alpha-1A adrenergic receptor ELISA Kit from MYBIOSOURCE INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|