| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR5A / 5-HT5A Receptor, N-Terminus |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | peroxidase (HRP) conjugate, azide-free |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | ELISA, IHC, IHC-P |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR5A / 5-HT5A Receptor Antibody (N-Terminus, Azide-free, HRP) IHC-plus™ LS-A102513. Specificity: Human 5HT5A Receptor. BLAST analysis of the peptide immunogen showed no homology with other human proteins, except TRIOBP (44%), SNCG (44%). |
| Immunogen | Synthetic 16 amino acid peptide from N-terminus of human 5HT5A Receptor. Percent identity with other species by BLAST analysis: Human, Gorilla, Gibbon (100%); Monkey (94%); Marmoset (88%). |
| Other Names | HTR5A, 5-HT-5, 5-HT-5A, 5-HT5A, 5-HT5a receptor, 5-hydroxytryptamine5a, Serotonin 5-HT5a receptor, Serotonin 5a receptor, Serotonin receptor 5A |
| Gene, Accession # | HTR5A, Gene ID: 3361 |
| Catalog # | LS-A102513 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR5A / 5-HT5A Receptor, N-Terminus Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|