| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR5A / 5-HT5A Receptor, N-Terminus |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | guinea pig, horse, gibbon, human, chimpanzee |
| Isotype | n/a |
| Format | fluorescein (FITC) conjugate |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR5A / 5-HT5A Receptor Antibody (N-Terminus, FITC) LS-C429062. Specificity: Human HTR5A / 5-HT35A |
| Immunogen | Synthetic peptide from N-Terminus of human HTR5A (P47898, NP_076917). Percent identity by BLAST analysis: Human, Chimpanzee, Gorilla, Gibbon, Galago (100%); Monkey, Marmoset, Panda (92%); Guinea pig (84%). |
| Other Names | HTR5A, 5-HT-5, 5-HT-5A, 5-HT5A, 5-HT5a receptor, 5-hydroxytryptamine5a, Serotonin 5-HT5a receptor, Serotonin 5a receptor, Serotonin receptor 5A |
| Gene, Accession # | HTR5A, Gene ID: 3361 |
| Catalog # | LS-C429062 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR5A / 5-HT5A Receptor, N-Terminus Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|