| 产品详情 |
| Edit |   |
| Product Name | Human Adrenergic Receptor, Alpha 1A ELISA Kit |
| Description | For samples: Serum, plasma, cell culture supernatants, body fluid and tissue homogenate INTENDED USE This ADRa1A ELISA kit is a 1.5 hour solid-phase ELISA designed for the quantitative determination of Human ADRa1A. This ELISA kit for research use only, not for therapeutic or diagnostic applications. PRINCIPLE OF THE ASSAY ADRa1A ELISA kit applies the competitive enzyme immunoassay technique utilizing a monoclonal anti-ADRa1A antibody and an ADRa1A-HRP conjugate. The assay sample and buffer are |
| Size | 48-strip-wells, 96-strip-wells, 5x96-strip-wells, 10x96-strip-wells, |
| Concentration | n/a |
| Applications | n/a |
| Other Names | [alpha adrenergic receptor subtype alpha 1a; Alpha-1D adrenergic receptor; alpha-1D adrenergic receptor; alpha-1D adrenoceptor; alpha-1D adrenoreceptor; alpha-1A adrenergic receptor; alpha-1D-adrenergic receptor; alpha-adrenergic receptor 1a; adrenergic, alpha-1A-, receptor; adrenergic, alpha-1D-, receptor; adrenergic, alpha -1D-, receptor; adrenoceptor alpha 1D; Alpha-1A adrenergic receptor; Alpha-1D adrenoreceptor; Alpha-1D adrenoceptor; Alpha-adrenergic receptor 1a] |
| Gene, Accession, CAS # | ADRAlpha 1A, Gene ID: 146, NCBI: AAB31163.2 |
| Catalog # | MBS728415 |
| Price | |
| Order / More Info | Human Adrenergic Receptor, Alpha 1A ELISA Kit from MYBIOSOURCE INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|