| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR2A / 5-HT2A Receptor, aa296-309 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | hamster, human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IHC, Peptide-ELISA (1:128000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR2A / 5-HT2A Receptor Antibody (aa296-309) LS-C155072. Specificity: Human 5HT2A Receptor. This antibody is expected to recognize both reported isoforms (NP_000612.1; NP_001159419.1). |
| Immunogen | Synthetic peptide C-QRSIHREPGSYTGR from an internal region of human 5HT2A Receptor (NP_000612.1; NP_001159419.1). Percent identity by BLAST analysis: Human, Chimpanzee, Gorilla, Orangutan, Gibbon, Marmoset, Hamster (100%); Monkey, Galago, Mouse, Rat, Panda, Bovine, Dog, Horse, Porcine (93%); Elephant, Guinea pig (86%). |
| Other Names | HTR2A, 5-HT2A, 5-HT-2A, 5-HT2a receptor, 5HT2A Receptor, 5-HT-2, 5-HT2A/2C, 5-HT2A/2C receptor, 5-HT2 receptor, HTR2, Serotonin 5-HT-2A receptor, Serotonin receptor 2A, Serotonin 2a receptor |
| Gene, Accession # | HTR2A, Gene ID: 3356 |
| Catalog # | LS-C155072 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR2A / 5-HT2A Receptor, aa296-309 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|