| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR2A / 5-HT2A Receptor, aa346-360 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | human, monkey |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | Peptide-ELISA (1:1000), WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR2A / 5-HT2A Receptor Antibody (aa346-360) LS-C87268. Specificity: Human HTR2A / 5-HT2A. |
| Immunogen | Synthetic peptide KNSKQDAKTTDNDCS from an internal region of human HTR2A / 5-HT2A (NP_000612.1). Percent identity by BLAST analysis: Human, Chimpanzee, Gorilla, Orangutan, Gibbon, Monkey (100%); Marmoset (87%); Elephant, Dog, Bovine, Horse (80%). |
| Other Names | HTR2A, 5-HT2A, 5-HT-2A, 5-HT2a receptor, 5HT2A Receptor, 5-HT-2, 5-HT2A/2C, 5-HT2A/2C receptor, 5-HT2 receptor, HTR2, Serotonin 5-HT-2A receptor, Serotonin receptor 2A, Serotonin 2a receptor |
| Gene, Accession # | HTR2A, Gene ID: 3356 |
| Catalog # | LS-C87268 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR2A / 5-HT2A Receptor, aa346-360 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|