| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR2A / 5-HT2A Receptor, aa418-432 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | mouse, rat, human |
| Isotype | n/a |
| Format | sepharose conjugate |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IP |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR2A / 5-HT2A Receptor Antibody (aa418-432, Sepharose) LS-C172272. Specificity: Human., rat, mouse No cross reactivity with other proteins. |
| Immunogen | Synthetic peptide corresponding to a sequence at the C-terminal of human HTR2A (418-432 aa), different from the mouse sequence by one amino acid. |
| Other Names | HTR2A, 5-HT2A, 5-HT-2A, 5-HT2a receptor, 5HT2A Receptor, 5-HT-2, 5-HT2A/2C, 5-HT2A/2C receptor, 5-HT2 receptor, HTR2, Serotonin 5-HT-2A receptor, Serotonin receptor 2A, Serotonin 2a receptor |
| Gene, Accession # | HTR2A, Gene ID: 3356 |
| Catalog # | LS-C172272 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR2A / 5-HT2A Receptor, aa418-432 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|