| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR2A / 5-HT2A Receptor, aa422-471 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IF (1:100 - 1:500), IHC, Peptide-ELISA (1:5000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR2A / 5-HT2A Receptor Antibody (aa422-471) LS-C291279. Specificity: 5-HT-2A Antibody detects endogenous levels of total 5-HT-2A protein. |
| Immunogen | Synthetic peptide derived from human 5-HT-2A. (AA Range: 422-471) |
| Other Names | HTR2A, 5-HT2A, 5-HT-2A, 5-HT2a receptor, 5HT2A Receptor, 5-HT-2, 5-HT2A/2C, 5-HT2A/2C receptor, 5-HT2 receptor, HTR2, Serotonin 5-HT-2A receptor, Serotonin receptor 2A, Serotonin 2a receptor |
| Gene, Accession # | HTR2A, Gene ID: 3356 |
| Catalog # | LS-C291279 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR2A / 5-HT2A Receptor, aa422-471 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|