| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR3A / 5-HT3A Receptor, aa21-36 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | rat, human |
| Isotype | n/a |
| Format | Protein G purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IHC, IHC-P (5 µg/ml), WB (1 µg/ml) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR3A / 5-HT3A Receptor Antibody (aa21-36) IHC-plus™ LS-B2042. Specificity: In human brain, a 47-50 kD band is observed. |
| Immunogen | This antibody was developed by immunizing rabbits with a mixture of synthetic peptides corresponding to amino acids 21-36 (RATQAHSTTQPALLRL) and 421-436 (LSSIRHSLEKRDEMRE) of rat 5-HT3A receptor, GenBank no AAB02949. Percent identity by BLAST analysis: Rat (100%); Mouse (88%); Hamster (81%). |
| Other Names | HTR3A, 5-HT3-A, 5-HT3R-A, 5-HT3 receptor, 5HT3 serotonin receptor, 5-HT3A, 5-HT3a receptor, 5-hydroxytryptamine receptor 3, 5-HT-3, 5-HT3, 5-HT3R, 5HT3R, HTR3, Serotonin receptor 3A |
| Gene, Accession # | HTR3A, Gene ID: 3359 |
| Catalog # | LS-B2042 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR3A / 5-HT3A Receptor, aa21-36 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|