| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR3A / 5-HT3A Receptor, aa301-350 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | chicken, mouse, dog, rat, hamster, chimpanzee, orangutan, gibbon, human, monkey |
| Isotype | n/a |
| Format | fluorescein (FITC) conjugate |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR3A / 5-HT3A Receptor Antibody (aa301-350, FITC) LS-C432903. Specificity: Rat HTR3A / 5-HT3A |
| Immunogen | Synthetic peptide located between aa301-350 of rat Htr3a (P35563, NP_077370). Percent identity by BLAST analysis: Human, Chimpanzee, Gorilla, Orangutan, Gibbon, Monkey, Galago, Marmoset, Mouse, Rat, Hamster, Panda, Dog, Turkey, Chicken (100%); Bovine, Horse, Guinea pig, Zebra finch (92%); Elephant, Opossum, Stickleback (85%). |
| Other Names | HTR3A, 5-HT3-A, 5-HT3R-A, 5-HT3 receptor, 5HT3 serotonin receptor, 5-HT3A, 5-HT3a receptor, 5-hydroxytryptamine receptor 3, 5-HT-3, 5-HT3, 5-HT3R, 5HT3R, HTR3, Serotonin receptor 3A |
| Gene, Accession # | HTR3A, Gene ID: 3359 |
| Catalog # | LS-C432903 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR3A / 5-HT3A Receptor, aa301-350 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|