| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR3A / 5-HT3A Receptor, aa428-439 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | ICC, IF, IHC, IHC-P (3.75 µg/ml), Peptide-ELISA (1:128000), WB (0.3 - 1 µg/ml) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR3A / 5-HT3A Receptor Antibody (aa428-439) IHC-plus™ LS-B3945. Specificity: Human HTR3A / 5-HT3A. This antibody is expected to recognise all three reported isoforms (NP_998786.2; NP_000860.2; NP_001155244.1). |
| Immunogen | Synthetic peptide C-GPQDFEKSPRDR from an internal region of human HTR3A / 5-HT3A (NP_998786.2; NP_000860.2; NP_001155244.1). Percent identity by BLAST analysis: Human, Chimpanzee, Gorilla (100%); Orangutan (92%); Gibbon (83%). |
| Other Names | HTR3A, 5-HT3-A, 5-HT3R-A, 5-HT3 receptor, 5HT3 serotonin receptor, 5-HT3A, 5-HT3a receptor, 5-hydroxytryptamine receptor 3, 5-HT-3, 5-HT3, 5-HT3R, 5HT3R, HTR3, Serotonin receptor 3A |
| Gene, Accession # | HTR3A, Gene ID: 3359 |
| Catalog # | LS-B3945 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR3A / 5-HT3A Receptor, aa428-439 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|