| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR5A / 5-HT5A Receptor, aa17-34 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | mouse, rat |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IF, IHC (1:100 - 1:300), WB (1:100 - 1:250) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR5A / 5-HT5A Receptor Antibody (aa17-34) LS-C39056. Recognizes Serotonin Receptor 5A. Species cross-reactivity: Mouse and rat. |
| Immunogen | Synthetic peptide sequence corresponding to aa17-34 of the rat 5-HT5A receptor. |
| Other Names | HTR5A, 5-HT-5, 5-HT-5A, 5-HT5A, 5-HT5a receptor, 5-hydroxytryptamine5a, Serotonin 5-HT5a receptor, Serotonin 5a receptor, Serotonin receptor 5A |
| Gene, Accession # | HTR5A, Gene ID: 3361 |
| Catalog # | LS-C39056 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR5A / 5-HT5A Receptor, aa17-34 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|