| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR2A / 5-HT2A Receptor, C-Terminus |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | biotin conjugate |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IHC, IHC-P |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR2A / 5-HT2A Receptor Antibody (C-Terminus, Biotin) IHC-plus™ LS-A100303. Specificity: Human 5HT2A Receptor. BLAST analysis of the peptide immunogen showed no homology with other human proteins. |
| Immunogen | Synthetic 20 amino acid peptide from C-terminal cytoplasmic domainhuman 5HT2A Receptor. Percent identity with other species by BLAST analysis: Human, Chimpanzee, Gorilla (100%); Orangutan, Gibbon, Monkey (95%); Marmoset (85%). |
| Other Names | HTR2A, 5-HT2A, 5-HT-2A, 5-HT2a receptor, 5HT2A Receptor, 5-HT-2, 5-HT2A/2C, 5-HT2A/2C receptor, 5-HT2 receptor, HTR2, Serotonin 5-HT-2A receptor, Serotonin receptor 2A, Serotonin 2a receptor |
| Gene, Accession # | HTR2A, Gene ID: 3356 |
| Catalog # | LS-A100303 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR2A / 5-HT2A Receptor, C-Terminus Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|