| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR2A / 5-HT2A Receptor, N-Terminus |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | mouse, bovine, rat, porcine, human, monkey |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | WB (1:500 - 1:1000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR2A / 5-HT2A Receptor Antibody (N-Terminus) LS-C352340. Recognizes endogenous levels of 5-HT2A protein. |
| Immunogen | KLH-conjugated synthetic peptide encompassing a sequence within the N-terminal region of human 5-HT2A. |
| Other Names | HTR2A, 5-HT2A, 5-HT-2A, 5-HT2a receptor, 5HT2A Receptor, 5-HT-2, 5-HT2A/2C, 5-HT2A/2C receptor, 5-HT2 receptor, HTR2, Serotonin 5-HT-2A receptor, Serotonin receptor 2A, Serotonin 2a receptor |
| Gene, Accession # | HTR2A, Gene ID: 3356 |
| Catalog # | LS-C352340 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR2A / 5-HT2A Receptor, N-Terminus Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|