| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR2A / 5-HT2A Receptor, N-Terminus |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | mouse, human, chimpanzee, orangutan, gibbon |
| Isotype | n/a |
| Format | peroxidase (HRP) conjugate |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR2A / 5-HT2A Receptor Antibody (N-Terminus, HRP) LS-C481557. Specificity: Human HTR2A / 5-HT2A |
| Immunogen | Synthetic peptide from N-Terminus of human HTR2A (P28223, NP_000612). Percent identity by BLAST analysis: Human, Chimpanzee, Gorilla, Orangutan, Gibbon, Marmoset (100%); Monkey, Galago, Pig (92%); Bat (84%); Mouse (78%). |
| Other Names | HTR2A, 5-HT2A, 5-HT-2A, 5-HT2a receptor, 5HT2A Receptor, 5-HT-2, 5-HT2A/2C, 5-HT2A/2C receptor, 5-HT2 receptor, HTR2, Serotonin 5-HT-2A receptor, Serotonin receptor 2A, Serotonin 2a receptor |
| Gene, Accession # | HTR2A, Gene ID: 3356 |
| Catalog # | LS-C481557 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR2A / 5-HT2A Receptor, N-Terminus Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|