| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR3A / 5-HT3A Receptor, N-Terminus |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | mouse, dog, bovine, rat, chimpanzee, orangutan, gibbon, human |
| Isotype | n/a |
| Format | peroxidase (HRP) conjugate |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IHC, IHC-P, WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR3A / 5-HT3A Receptor Antibody (N-Terminus, HRP) LS-C481563. Specificity: Human HTR3A / 5-HT3A |
| Immunogen | Synthetic peptide from N-Terminus of human HTR3A (P46098, NP_000860). Percent identity by BLAST analysis: Human, Chimpanzee, Gorilla, Orangutan, Gibbon, Monkey (100%); Marmoset (92%); Horse (91%); Opossum (90%); Hamster (85%); Mouse, Rat (78%). |
| Other Names | HTR3A, 5-HT3-A, 5-HT3R-A, 5-HT3 receptor, 5HT3 serotonin receptor, 5-HT3A, 5-HT3a receptor, 5-hydroxytryptamine receptor 3, 5-HT-3, 5-HT3, 5-HT3R, 5HT3R, HTR3, Serotonin receptor 3A |
| Gene, Accession # | HTR3A, Gene ID: 3359 |
| Catalog # | LS-C481563 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR3A / 5-HT3A Receptor, N-Terminus Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|