| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CDC25A, pSer178 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IHC, IHC-P (1:100 - 1:200), WB (1:500 - 1:1000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | CDC25A Antibody (phospho-Ser178) LS-C358938. Recognizes endogenous levels of CDC25A (pS178) protein. |
| Immunogen | KLH-conjugated synthetic peptide encompassing a sequence within the central region of human CDC25A. |
| Other Names | CDC25A, CDC25A2-CAG isoform, Cell division cycle 25A, CDC25A phosphatase, CDC25Hu1, M-phase inducer phosphatase 1, CDC25A2 |
| Gene, Accession # | CDC25A, Gene ID: 993 |
| Catalog # | LS-C358938 |
| Price | |
| Order / More Info | CDC25A, pSer178 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|