| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MAP1LC3A / LC3A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | mouse, rat, human |
| Isotype | n/a |
| Format | affinity purified |
| Size | 200 µl |
| Concentration | n/a |
| Applications | IHC (1:50 - 1:200), WB (1:500 - 1:2000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | LC3A antibody LS-C746974 is an unconjugated rabbit polyclonal antibody to LC3A (MAP1LC3A) from human, mouse and rat. Validated for IHC and WB. |
| Immunogen | A synthetic peptide corresponding to a sequence within amino acids 1-100 of human MAP1LC3A (NP_115903.1). MPSDRPFKQRRSFADRCKEVQQIRDQHPSKIPVIIERYKGEKQLPVLDKTKFLVPDHVNMSELVKIIRRRLQLNPTQAFFLLVNQHSMVSVSTPIADIYE |
| Other Names | MAP1LC3A, ATG8E, LC3, LC3A, MAP1BLC3, MAP1A/1B light chain 3 A, MAP1A/MAP1B LC3 A, MAP1A/MAP1B light chain 3 A, MAP1ALC3 |
| Gene, Accession # | MAP1LC3A, Gene ID: 84557 |
| Catalog # | LS-C746974-200 |
| Price | |
| Order / More Info | MAP1LC3A / LC3A Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|