| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MAP1LC3A / LC3A, aa1-50 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | zebrafish, mouse, bovine, rat, opossum, human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IHC, IHC-P (10 µg/ml), WB (0.1 - 1 µg/ml) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | MAP1LC3A / LC3A Antibody (aa1-50) IHC-plus™ LS-B7938. Specificity: Human MAP1LC3A. |
| Immunogen | A portion of amino acids 1-50 of human MAP1 LC3A. |
| Other Names | MAP1LC3A, ATG8E, LC3, LC3A, MAP1BLC3, MAP1A/1B light chain 3 A, MAP1A/MAP1B LC3 A, MAP1A/MAP1B light chain 3 A, MAP1ALC3 |
| Gene, Accession # | MAP1LC3A, Gene ID: 84557 |
| Catalog # | LS-B7938 |
| Price | |
| Order / More Info | MAP1LC3A / LC3A, aa1-50 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|