| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | PWWP2A, C-Terminus |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | mouse, dog, guinea pig, rat, human, monkey |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | PWWP2A Antibody (C-Terminus) LS-C82822. Specificity: Human PWWP2A |
| Immunogen | Synthetic peptide from C-Terminus of human PWWP2A (Q96N64, NP_443159). Percent identity by BLAST analysis: Human, Monkey, Marmoset, Mouse, Rat, Elephant, Dog, Guinea pig (100%); Horse, Platypus (92%). |
| Other Names | PWWP2A, MST101, PWWP domain containing 2A, MSTP101, KIAA1935 |
| Gene, Accession # | PWWP2A, Gene ID: 114825 |
| Catalog # | LS-C82822 |
| Price | |
| Order / More Info | PWWP2A, C-Terminus Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|