| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | RPS6KB1 / P70S6K / S6K |
| Clone | 5G9 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1 |
| Format | purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | ELISA (1:10000), Flo (1:200 - 1:400), IHC, IHC-P (1:200 - 1:1000), WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | RPS6KB1 / P70S6K / S6K Antibody (clone 5G9) LS-C169467 |
| Immunogen | Purified recombinant fragment of human RPS6KB1 expressed in E. Coli.\ |
| Other Names | RPS6KB1, 70 kDa S6 kinase, p70 S6KA, p70-alpha, p70-S6K, p70 S6 kinase alpha, p70s6 kinase, S6K-beta-1, STK14A, p70 ribosomal S6 kinase, p70 S6 kinase, alpha 1, p70 S6 kinase, alpha 2, p70 S6K-alpha, p70-S6K 1, p70S6K, p70S6K1, PS6K, Ribosomal protein S6 kinase I, S6K, S6K1, p70 ribosomal S6 kinase alpha, p70(S6K)-alpha |
| Gene, Accession # | RPS6KB1, Gene ID: 6198 |
| Catalog # | LS-C169467 |
| Price | |
| Order / More Info | RPS6KB1 / P70S6K / S6K Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|