| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CPT1A, C-Terminus |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | serum |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | ELISA (1:10000 - 1:100000), WB (1:1000 - 1:5000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | CPT1A Antibody (C-Terminus) LS-C12433. Recognizes mouse Carnitine Palmitoyl Transferase 1, Liver (CPT1-L). No significant sequence homology is seen with MCPT-1, CPT-2 or any other protein. Species sequence homology: rat 84% and human 69%. |
| Immunogen | A 13-aa peptide sequence mapping near the C-terminus of mouse CPT1-L (KLH). |
| Other Names | CPT1A, CPT1, CPT1-L, CPT I, CPTI-L, L-CPT1 |
| Gene, Accession # | CPT1A, Gene ID: 1374 |
| Catalog # | LS-C12433 |
| Price | |
| Order / More Info | CPT1A, C-Terminus Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|