| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | RAP1A |
| Clone | 1D2-1C64 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | mouse, human |
| Isotype | IgG2a |
| Format | Protein A purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | ICC (1:10 - 1:200), IF (1:10 - 1:200), IHC, IHC-P (1:100 - 1:1000), IP, WB (1:500 - 1:1000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | RAP1A Antibody (clone 1D2-1C64) LS-C355113. Specificity: Western blot analysis detects an ~21kD protein. |
| Immunogen | Recombinant full-length human Rap1. |
| Other Names | RAP1A, C21KG, G-22K, GTP-binding protein smg p21A, KREV-1, KREV1, RAP1, RAS-related protein RAP1A, Ras-related protein Rap-1A, Ras-related protein Krev-1, SMGP21 |
| Gene, Accession # | RAP1A, Gene ID: 5906 |
| Catalog # | LS-C355113 |
| Price | |
| Order / More Info | RAP1A Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|