| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | RAP1A |
| Clone | 1D4-1A3 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | mouse, human |
| Isotype | IgG |
| Format | Protein A purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IF (1:50 - 1:200), IHC, IHC-P (1:50 - 1:500), IP, WB (1:500 - 1:1000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | RAP1A Antibody (clone 1D4-1A3) LS-C355188. Specificity: Western blot analysis of detects an ~21kD protein. In IHC (paraffin) applications, this antibody has only shown reactivity with human samples. |
| Immunogen | Recombinant full-length human Rap1. |
| Other Names | RAP1A, C21KG, G-22K, GTP-binding protein smg p21A, KREV-1, KREV1, RAP1, RAS-related protein RAP1A, Ras-related protein Rap-1A, Ras-related protein Krev-1, SMGP21 |
| Gene, Accession # | RAP1A, Gene ID: 5906 |
| Catalog # | LS-C355188 |
| Price | |
| Order / More Info | RAP1A Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|