| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CACNA1A / Cav2.1 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | rat |
| Isotype | n/a |
| Format | ammonium sulfate precipitated |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | WB (5 - 10 µg/ml) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | CACNA1A / Cav2.1 Antibody LS-C26745 |
| Immunogen | n/a |
| Other Names | CACNA1A, Alpha 1a, Brain calcium channel I, APCA, CAV2.1, CACN3, CACNL1A4, BI isoform, CACH4, Ccha1a, FHM, MHP, SCA6, BI, Brain calcium channel 1, EA2, MHP1 |
| Gene, Accession # | CACNA1A, Gene ID: 773 |
| Catalog # | LS-C26745 |
| Price | |
| Order / More Info | CACNA1A / Cav2.1 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|