| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CACNA1A / Cav2.1, aa717-1190 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | rat, human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IHC, WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | CACNA1A / Cav2.1 Antibody (aa717-1190) LS-C140629. Specificity: Rat CACNA1A / Cav2.1 |
| Immunogen | Synthetic peptide derived from the rat 1A calcium channel conjugated to KLH. |
| Other Names | CACNA1A, Alpha 1a, Brain calcium channel I, APCA, CAV2.1, CACN3, CACNL1A4, BI isoform, CACH4, Ccha1a, FHM, MHP, SCA6, BI, Brain calcium channel 1, EA2, MHP1 |
| Gene, Accession # | CACNA1A, Gene ID: 773 |
| Catalog # | LS-C140629 |
| Price | |
| Order / More Info | CACNA1A / Cav2.1, aa717-1190 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|