| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CACNA1A / Cav2.1, aa898-932 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | Protein A purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | Peptide-ELISA, WB (1:2000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | CACNA1A / Cav2.1 Antibody (aa898-932) LS-C392826. This CACNA1A antibody is generated from a rabbit immunized with a KLH conjugated synthetic peptide between 898-932 amino acids from the Central region of human CACNA1A. |
| Immunogen | n/a |
| Other Names | CACNA1A, Alpha 1a, Brain calcium channel I, APCA, CAV2.1, CACN3, CACNL1A4, BI isoform, CACH4, Ccha1a, FHM, MHP, SCA6, BI, Brain calcium channel 1, EA2, MHP1 |
| Gene, Accession # | CACNA1A, Gene ID: 773 |
| Catalog # | LS-C392826 |
| Price | |
| Order / More Info | CACNA1A / Cav2.1, aa898-932 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|