| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | KLRC1 / NKG2A / CD159a |
| Clone | 2C3 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1,k |
| Format | Protein A purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | ELISA |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | KLRC1 / NKG2A / CD159a Antibody (clone 2C3) LS-C197580. Specificity: Human NKG2A |
| Immunogen | KLRC1 (NP_998823, aa1-70 partial recombinant protein with GST tag. MW of the GST tag alone is 26 KDa. |
| Other Names | KLRC1, CD159a antigen, NK cell receptor A, Natural killer cell lectin, NKG2, NKG2-A, NKG2A, C-lectin type II protein, CD159A, Natural killer group protein 2, NKG2-B |
| Gene, Accession # | KLRC1, Gene ID: 3821 |
| Catalog # | LS-C197580 |
| Price | |
| Order / More Info | KLRC1 / NKG2A / CD159a Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|