| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | KLRC1 / NKG2A / CD159a |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | affinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | WB (1:500 - 1:2000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | KLRC1 / NKG2A / CD159a Antibody LS-C749029 |
| Immunogen | Recombinant fusion protein containing a sequence corresponding to amino acids 96-215 of human KLRC1 (NP_015567.1). RHCGHCPEEWITYSNSCYYIGKERRTWEESLLACTSKNSSLLSIDNEEEMKFLSIISPSSWIGVFRNSSHHPWVTMNGLAFKHEIKDSDNAELNCAVLQVNRLKSAQCGSSIIYHCKHKL |
| Other Names | KLRC1, CD159a antigen, NK cell receptor A, Natural killer cell lectin, NKG2, NKG2-A, NKG2A, C-lectin type II protein, CD159A, Natural killer group protein 2, NKG2-B |
| Gene, Accession # | KLRC1, Gene ID: 3821 |
| Catalog # | LS-C749029 |
| Price | |
| Order / More Info | KLRC1 / NKG2A / CD159a Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|