| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | KLRC1 / NKG2A / CD159a, aa1-45 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | ICC (1:100 - 1:1000), IHC, IHC-P (1:100 - 1:1000), WB (1:500 - 1:3000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | KLRC1 / NKG2A / CD159a Antibody (aa1-45) LS-C185994. Specificity: Human NKG2A |
| Immunogen | Synthetic peptide corresponding to a region within amino acids 1 and 45 of KLRC1 (SwissProt P26715). |
| Other Names | KLRC1, CD159a antigen, NK cell receptor A, Natural killer cell lectin, NKG2, NKG2-A, NKG2A, C-lectin type II protein, CD159A, Natural killer group protein 2, NKG2-B |
| Gene, Accession # | KLRC1, Gene ID: 3821 |
| Catalog # | LS-C185994 |
| Price | |
| Order / More Info | KLRC1 / NKG2A / CD159a, aa1-45 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|