| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MAP1LC3A / LC3A, Internal |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | chicken, zebrafish, mouse, rat, human, monkey |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | ELISA (0.1 - 1 µg/ml), WB (0.5 - 2 µg/ml) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | MAP1LC3A / LC3A Antibody (Internal) LS-C33336. Specificity: Synthetic peptide corresponding to a 16 amino acid internal sequence of human, mouse, rat, chicken, frog, zebra fish, monkey, chimpanzee, bovine and dog MAP1-LC3 |
| Immunogen | Synthetic peptide from human MAP1LC3A. |
| Other Names | MAP1LC3A, ATG8E, LC3, LC3A, MAP1BLC3, MAP1A/1B light chain 3 A, MAP1A/MAP1B LC3 A, MAP1A/MAP1B light chain 3 A, MAP1ALC3 |
| Gene, Accession # | MAP1LC3A, Gene ID: 84557 |
| Catalog # | LS-C33336 |
| Price | |
| Order / More Info | MAP1LC3A / LC3A, Internal Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|