| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MAP1LC3A / LC3A, N-Terminus |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | mouse, rat, human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | Flo (1:100), IHC, IHC-P (1:100), WB (1:2500) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | MAP1LC3A / LC3A Antibody (N-Terminus) LS-C142708. Specificity: Although specificity between LC3A and LC3B has not been tested, this was created to a peptide that has 100% identity to LC3A and 62% identity to LC3B. |
| Immunogen | Genomic sequence made to a N-terminal portion of the human LC3 protein [Swiss-Prot# Q9H492]. Percent identity by BLAST analysis: Rat (100%); Bovine (97%); Zebrafish (94%). |
| Other Names | MAP1LC3A, ATG8E, LC3, LC3A, MAP1BLC3, MAP1A/1B light chain 3 A, MAP1A/MAP1B LC3 A, MAP1A/MAP1B light chain 3 A, MAP1ALC3 |
| Gene, Accession # | MAP1LC3A, Gene ID: 84557 |
| Catalog # | LS-C142708 |
| Price | |
| Order / More Info | MAP1LC3A / LC3A, N-Terminus Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|