| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MAP1LC3A / LC3A, N-Terminus |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | zebrafish, porcine, horse, bat, mouse, dog, guinea pig, rat, human, monkey |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | WB (0.2 - 1 µg/ml) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | MAP1LC3A / LC3A Antibody (N-Terminus) LS-C111311. Specificity: Human MAP1LC3A |
| Immunogen | Synthetic peptide from N-Terminus of human MAP1LC3A (Q9H492-2, NP_852610). Percent identity by BLAST analysis: Human, Chimpanzee, Gorilla, Gibbon, Monkey, Galago, Marmoset, Mouse, Rat, Dog, Bat, Horse, Pig, Guinea pig (100%); Bovine, Opossum, Stickleback, Pike (92%); Turkey, Zebra finch, Chicken, Lizard, Catfish, Salmon, Zebrafish (85%). |
| Other Names | MAP1LC3A, ATG8E, LC3, LC3A, MAP1BLC3, MAP1A/1B light chain 3 A, MAP1A/MAP1B LC3 A, MAP1A/MAP1B light chain 3 A, MAP1ALC3 |
| Gene, Accession # | MAP1LC3A, Gene ID: 84557 |
| Catalog # | LS-C111311 |
| Price | |
| Order / More Info | MAP1LC3A / LC3A, N-Terminus Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|