| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MAP1LC3A / LC3A, N-Terminus |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | rat, human |
| Isotype | n/a |
| Format | serum |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IF (1:100 - 1:1000), IHC (1:100 - 1:1000), WB (1:100 - 1:1000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | MAP1LC3A / LC3A Antibody (N-Terminus) LS-C72067. Specificity: IHC, WB and ELISA confirmed the specificity for MAP1LC3 A (MAP1LC3A, APG8a). Species cross-reactivity: Human, rat. Other species not yet tested. |
| Immunogen | A synthetic peptide corresponding to the N-terminal of human MAP1LC3 A protein conjugated to Blue Carrier Protein has been used as the immunogen. The sequence is homologous with mouse and rat form of MAP1LC3 A. |
| Other Names | MAP1LC3A, ATG8E, LC3, LC3A, MAP1BLC3, MAP1A/1B light chain 3 A, MAP1A/MAP1B LC3 A, MAP1A/MAP1B light chain 3 A, MAP1ALC3 |
| Gene, Accession # | MAP1LC3A, Gene ID: 84557 |
| Catalog # | LS-C72067 |
| Price | |
| Order / More Info | MAP1LC3A / LC3A, N-Terminus Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|