| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CPT1A, aa684-733 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | chicken, zebrafish, porcine, horse, bat, hamster, sheep, bovine, rabbit, mouse, dog, guinea pig, human, monkey, chimpanzee |
| Isotype | n/a |
| Format | biotin conjugate |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | CPT1A Antibody (aa684-733, Biotin) LS-C447015. Specificity: Human CPT1A |
| Immunogen | Synthetic peptide located between aa684-733 of human CPT1A (P50416, NP_001027017). Percent identity by BLAST analysis: Human, Chimpanzee, Gorilla, Monkey, Galago, Marmoset, Mouse, Sheep, Hamster, Elephant, Panda, Dog, Bovine, Bat, Rabbit, Horse, Pig, Opossum, Guinea pig, Zebra finch, Chicken, Lizard, Trout, Salmon, Zebrafish (100%); Rat, Xenopus, Seabass, Stickleback, Drosophila (92%); Orangutan, Gibbon (86%). |
| Other Names | CPT1A, CPT1, CPT1-L, CPT I, CPTI-L, L-CPT1 |
| Gene, Accession # | CPT1A, Gene ID: 1374 |
| Catalog # | LS-C447015 |
| Price | |
| Order / More Info | CPT1A, aa684-733 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|