| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CPT1A, aa743-756 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | mouse, rat |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | Peptide-ELISA (1:32000) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | CPT1A Antibody (aa743-756) LS-C112689. Specificity: Mouse CPT1A. |
| Immunogen | Synthetic peptide C-PETDSHRFGKHLRQ from the C-terminus of mouse CPT1A (NP_038523.2). Percent identity by BLAST analysis: Mouse, Rat (100%); Marmoset, Elephant, Bat, Horse, Pig (93%); Monkey, Sheep, Dog, Bovine, Opossum (86%). |
| Other Names | CPT1A, CPT1, CPT1-L, CPT I, CPTI-L, L-CPT1 |
| Gene, Accession # | CPT1A, Gene ID: 1374 |
| Catalog # | LS-C112689 |
| Price | |
| Order / More Info | CPT1A, aa743-756 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|