| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CPT1A, aa568-773 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | biotin conjugate |
| Size | 200 µl |
| Concentration | 0.5 mg/ml |
| Applications | IHC, WB (1:100 - 1:400) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | CPT1A antibody LS-C298053 is a biotin-conjugated rabbit polyclonal antibody to mouse CPT1A. Validated for IHC and WB. |
| Immunogen | Recombinant CPT1A (Ala568-Lys773) expressed in E. coli. |
| Other Names | CPT1A, CPT1, CPT1-L, CPT I, CPTI-L, L-CPT1 |
| Gene, Accession # | CPT1A, Gene ID: 1374 |
| Catalog # | LS-C298053-200 |
| Price | |
| Order / More Info | CPT1A, aa568-773 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|